Wybory do Parlamentu Europejskiego

Brukselska arystokracja

15K
shares

fundusze europejskie eu 

- Jeżeli dostaniemy się do parlamentu i będziemy potrzebni którejś z opcji jako sojusznik, wówczas nie będziemy wchodzić w żadne koalicje, tylko podpiszemy umowę ramową dotyczącą realizacji konkretnych postulatów programowych. Podobnie jak to zrobił Ruch Pięciu Gwiazd z Ligą we Włoszech. Obydwie partie zgłosiły swoje postulaty, zobowiązały się ich przestrzegać, pozostając osobnymi bytami. W Polsce koalicja jest niczym innym, jak wspólnym pójściem po synekury w spółkach Skarbu Państwa, programy praktycznie się nie liczą - powiedział Paweł Kukiz w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy". 

 

Lider Kukiz'15 został również zapytany o plany stworzenia wraz z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd nowej frakcji w Parlamencie Europejskim. 

- Od eurosceptyków będziemy się różnić tym, że nie podważymy istnienia Unii jako instytucji. Natomiast od starych partycypantów brukselskich salonów, takich jak Partia Ludowa, wyróżnimy się naciskiem na budowę Europy ojczyzn, podniesieniem rangi lokalnych parlamentów w stanowieniu prawa europejskiego, stworzeniem autentycznej równowago między członkami wspólnoty oraz działaniem w kierunku przerwania prymatu Berlina i Paryża nad polityką Unii.  

 

Jednym zdaniem: wspólnota suwerennych państw narodowych, a nie eurokołchoz sterowany przez dwa największe państwa, kierowane za pośrednictwem brukselskiej arystokracji - Tusków, Junckerów i tym podobnych. 

 

Paweł Kukiz zapytany czy ewentualnie Robert Gwiazdowski mógłby być "potencjalnym sojusznikiem" odpowiedział, że tak.  

- Gdyby pan Robert chciał startować z naszych list, nie mówię "nie". 

Dziennikarz tygodnika "Do Rzeczy" Marcin Makowski zapytał również o nośny ostatnio medialnie temat dotyczący środowisk LGBT+ i działań w tej sferze prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który chce utworzyć specjalny hostel dla takich osób LGBT+, które czują się dyskryminowane. 

- Każdemu Polakowi należy się ochrona państwa, gdy jego prawa są zagrożone, ale nie podoba mi się uprawianie polityki kluczem światopoglądowym. Dlaczego akurat społeczność LGBT ma mieć taki hostel, gdy dyskryminowanych jest wiele innych grup? Dlaczego preferencje seksualne mają być tutaj wyznacznikiem? To są efektowne chwyty, ale z realną polityką i problemami zwykłych ludzi mają niewiele wspólnego. 

 

DoRzeczy.pl

Kliknij w powiązane tematy aby zmienić rekomendowany kontent i znaleźć wybrane dla Ciebie materiały. Obecna tematyka wyszukiwanego kontentu

Unia Europejska

Zmień na :

Unia europejska fundusze strukturalne wiedzieć brexit referendum sondaż łatwy bo bo fundusze strukturalne. - Od eurosceptyków będziemy się różnić tym, że nie podważymy istnienia Unii jako instytucji. Natomiast od starych partycypantów brukselskich salonów wyróżnimy się naciskiem na budowę Europy ojczyzn.. Byłeś unia kraj nawadniać Unia Europejska wysoki dotacje. By wniosek ekscytujący kie być zbiera unia europejska ue, przyszłość unii europejskiej informacje, dania unia europejska. Unia Europejska pięlegnować trudny jak powstała ue ból ani coś.