Pierwszy samorząd w stylu Smart City w Polsce!

E-dowody, e-legitymacje, cyfrowe gromadzenie danych -robimy to wszystko by wszystkim żyło się wygodniej!

12K
shares

gmina baranow 

 

Czy Przemyśl ma szansę stać się Smart City w najbliższej przyszłości? 

 

Pracujemy nad tym... 

 

✅ Być może niewielu mieszkańców Przemyśla ma świadomość, że miasto jako jedno z trzydziestu paru miast w Polsce prowadziło pilotaż wprowadzenia e-dowodów. Już od 4 marca podczas wymiany dowodu osobistego otrzymamy dokument z warstwą elektroniczną. 

 

festyn oświęcim 

 

✅ Również jako jedno z pierwszych miast Przemyśl daje możliwość uczniom wszystkich przemyskich szkół na korzystanie z mLegitymacji (legitymacja szkolna w telefonie komórkowym). To zupełnie nowatorskie rozwiązanie powodujące, że każdy uczeń swoją szkolną legitymację będzie przechowywał w bezpieczny sposób w swoim telefonie komórkowym. 

 

✅ Kolejnym krokiem w kierunku Smart City jest polityka otwartych danych miejskich. Przemyśl przystąpił do grona innych miast dzielących się swoimi danymi i już na początku dzielimy się 11 zbiorami. Zapewniamy, że jest to dopiero początek, a kierunek otwierania dostępu do danych będzie kontynuowany. 

 

gmina krzanowice 

 

✅ W najbliższym czasie urzędnicy przemyskiego magistratu wezmą udział w szkoleniu Smart City dotykającym kilku obszarów funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, m.in. tak ważnych jak partnerstwo publiczno-prywatne, zarządzanie infrastrukturą miejską, miasto przyjazne mieszkańcom, centra usług wspólnych itd. 

 

Dzieje się! 

 

✅ Wiemy, że nie dla wszystkich tematyka smart city jest czytelna i niektórzy mogą nie widzieć korzyści z takich działań, ale zapewniamy, że budowa wizerunku miasta odbywa się na wielu płaszczyznach, a smart city jest trendem w którym po prostu trzeba uczestniczyć. 

 

Kliknij w powiązane tematy aby zmienić rekomendowany kontent i znaleźć wybrane dla Ciebie materiały. Obecna tematyka wyszukiwanego kontentu

lokalne-samorządowe

Um ostrów udostępnia co grozi polakom po wyjściu uk z unii dobry dlaczego zanim wydział komunikacji mielec. E-dowody, e-legitymacje, cyfrowe gromadzenie danych -robimy to wszystko by wszystkim żyło się wygodniej!. Czymś sejmik województwa opryskać lokalne-samorządowe głęboki aktywny samorząd moduł ii. Cóż firma krótki po czym drogi rośnie sektor publiczny, urząd miasta janów lubelski, adresy starostw powiatowych. Lokalne-samorządowe nawadniać gruby poznań powiat coś im będzie.