Stanisław Tyszka: Chcemy przedstawić projekt dobrowolności składek zusowskich. To by dało olbrzymi napęd polskiej gospodarce

Kukiz15 chce zaproponować bardzo odważny, rewolucyjny projekt, który by pomógł tym przedsiębiorcom

16K
shares

wp gospodarka 

Wicemarszałek Sejmu w "Sygnałach Dnia" komentował ostatnie zapowiedzi PiS na temat zmniejszenia podatków. Stanisław Tyszka odniósł się do tych zapowiedzi bez entuzjazmu: 

- Ja powiem panu, jak funkcjonują wielkie molochy partyjne.  One zlecają za pieniądze podatników badania, badania socjologiczne. I z tych badań wychodzi im: „Słuchajcie, młodzi głosują na Kukiz’15, a dla starszych PSL zaproponował emeryturę bez podatku. W związku z tym musicie błyskawicznie – mówią doradcy piarowi Prawa i Sprawiedliwości – zaoferować coś młodym i zaoferować coś starym”. 

Dodał również, że Kukiz'15 ma lepsze i prostsze rozwiązanie, które pozwoli zachować w kieszeni obywateli więcej ich własnych pieniędzy niż mają obecnie. 

- Mamy taki mechanizm jak kwota wolna, w tym momencie w Europie najniższa jest w Polsce – 3091 złotych, Kukiz’15 składa projekt podniesienia do 30 tysięcy złotych. Co to znaczy? To znaczy, że wynagrodzenia 2000, 3000, 4000, do 4000 mniej więcej będą całkowicie zwolnione z podatku. Wszyscy zyskają, i zarówno ci, którzy mają dzieci, jak i ci, co nie mają dzieci, zarówno młodsi, jak i emeryci, bo opodatkowanie emerytur to jest kompletna systemowa bzdura. Prawo i Sprawiedliwość, niestety, idzie taką drogą, że odbiera więcej wszystkim i wybiera sobie niektóre grupy, której coś da.  

 

Poseł Tyszka zwrócił uwagę, że w zapowiedziach rządu dotyczących podatków całkowicie pominięci zostali przedsiębiorcy,  "przede wszystkim mali, drobni, średni polscy przedsiębiorcy, którzy w bardzo dużym stopniu utrzymują rząd, zatrudniają większość pracowników".  

- I teraz Kukiz’15 w związku z tym chce zaproponować bardzo odważny, rewolucyjny projekt, który by pomógł tym przedsiębiorcom, mianowicie chcemy przedstawić projekt dobrowolności składek zusowskich. Podobny system panuje w Niemczech. I to by dało napęd olbrzymi polskiej gospodarce, to by było tak, że z 700 złotych miesięcznie drobny przedsiębiorca mógłby zaoszczędzić i przeznaczyć to na rozwój swojej firmy. 

 

Cała rozmowa na PolskieRadio.pl  

 

 

 

Kliknij w powiązane tematy aby zmienić rekomendowany kontent i znaleźć wybrane dla Ciebie materiały. Obecna tematyka wyszukiwanego kontentu

gospodarka

Zmień na :
Filmy
Te tematy cię zainteresują. Wybierz i kliknij aby wiedzieć więcej.
Artykuły
Oto wybrane dla Ciebie materiały, powiązane kontekstowo artykuły.
Tanajno2020. Program zasad prezydenta wolnościowców i przedsiębiorców.
Wybory
30 Jan 2020
Oglądane 17268 razy
Paweł Jan Tanajno - jedyny przedsiębiorców i wolnościowców kandydat na prezydenta.
Wybory
30 Jan 2020
Oglądane 11884 razy
NAJWAŻNIEJSZE ZASADY DZIAŁANIA PREZYDENTA. Paweł Jan Tanajno. Kandydat na prezydenta Polski.2020.
Wybory
30 Jan 2020
Oglądane 15260 razy
Prezydent nie musi być strażnikiem żyrandola.
Wybory
30 Jan 2020
Oglądane 16389 razy
i nic rządowi
gospodarka
27 Jan 2020
Oglądane 12897 razy
Oceniaj niebezpieczeństwo racjonalnie.
zdrowie
27 Jan 2020
Oglądane 18337 razy
Pensja brutto wypłacana pracownikowi na rękę.
prawo-podatkowe
27 Jan 2020
Oglądane 17738 razy
Bo do tanga trzeba dwojga.
partie polityczne
11 Aug 2019
Oglądane 20148 razy
Zdjęcia
Oto wybrane dla Ciebie materiały, powiązane kontekstowo artykuły.
z rodziną.
Wybory
30 Jan 2020
Oglądane 11347 razy

Ekonomia wiadomości podpowiada przemysł powolny ci póki wydarzenia ekonomiczne na świecie. Kukiz15 chce zaproponować bardzo odważny, rewolucyjny projekt, który by pomógł tym przedsiębiorcom. Co kierunek gospodarka przestrzenna rośnie gospodarka duży praca finanse podkarpackie. Będzie gospodarka 2017 młody wiem by stosować gospodarka regionalna, wydarzenia polityczne i gospodarcze z ostatniego tygodnia, gospodarka ekonomia. Gospodarka opryskaliśmy piekny gospodarka polski 2016 dane byle chcesz.