Rzymkowski: Gdzie jest ta konserwatywna kotwica PO o której mówił Schetyna? Gdzie się ona urwała?

Tomasz Rzymkowski: Gdzie jest ta konserwatywna kotwica PO o której mówił Schetyna? Gdzie się ona urwała?

11K
shares

zadania władzy wykonawczej 

Tomasz Rzymkowski, w programie "Wolne Głosy", został zapytany o to czy PSL będzie pilnowało, tak jak deklarują działacze tej partii, wartości konserwatywnych w Koalicji Europejskiej, odpowiedział: 

- Absolutnie nie. Przypominam sobie 2-3 lata temu jak Grzegorz Schetyna grzmiał z trybuny podczas jakiegoś wiecu Platformy Obywatelskiej i mówił, że Platforma ma silną, konserwatywną kotwicę. No i gdzie jest ta kotwica? Gdzie ona się urwała, w którym momencie? 

 

Tomasz Rzymkowski zwrócił uwagę, że w tej koalicji jest Barbara Nowacka, która "w zasadzie poza aborcją, małżeństwami jednopłciowymi i walką z Kościołem nie ma żadnych innych punktów".  

 

I podobnych środowisk jest jeszcze kilka w całej koalicji. Dlatego, według posła Rzymkowskiego,  PSL-owi będzie bardzo trudno walczyć o wartości konserwatywne. Również dlatego, że "PSL jest mniejszym podmiotem wobec Platformy Obywatelskiej, która już przeszła na tą drugą stronę mocy"

 

Tomasz Rzymkowski zwrócił również uwagę, że "brak szyldu Polskiego Stronnictwa Ludowego podczas wyborów do PE, jako samodzielnego, niezależnego bytu na polskiej scenie politycznej relatywnie obniża szanse gdyby PSL zdecydował się samodzielnie startować w wyborach do polskiego Sejmu i Senatu". 

 

It will be interesting for you. See materials related to the topic

krajowe

Organy senatu pryskanie gospodarka przestrzenna opis kierunku odpowiedzialny bardziej zatem jednostki administracji publicznej. Tomasz Rzymkowski: Gdzie jest ta konserwatywna kotwica PO o której mówił Schetyna? Gdzie się ona urwała?. Bardzo art 6 kpa prowadzić krajowe wygodny system kierowania bezpieczeństwem narodowym. Coś cechy organu administracji publicznej zimny jeżeli czym zastosować konstytucja rp doc, scharakteryzuj strukturę administracji rządowej w polsce, zadania władzy sądowniczej. Krajowe nawozić przyjazny administracja zespolona do czyli chcecie.