Ryby w Zatoce Puckiej WYMIERAJĄ!

Budowa kawernowych podziemnych magazynów gazu w gminie Kosakowo może być przyczyną katastrofy ekologicznej w Zatoce Puckiej.

11K
shares

Martwe ryby wyrzucane na brzeg i zalegające na dnie Bałtyku. Zmutowane ryby wyławiane przez rybaków. Wymieranie i migracja fok szarych -takie bardzo niepokojące sygnały płyną do nas od mieszkańców okolic Zatoki Puckiej. Czy grozi nam katastrofa ekologiczna? 

 

samorząd powiatowy 

 

Mieszkańcy za taki stan rzeczy obwiniają budowę kawernowych podziemnych magazynów gazu w gminie Kosakowo. Proces polega na wymywaniu odpowiednich zbiorników na gaz w podziemnych pokładach soli. Wypłukana solanka jest następnie zrzucana do morza. W jej składzie są chlorki: sodu, magnezu, potasu i wapnia oraz śladowe ilości innych związków. 

 

krzyżanowice 

 

Tylko do stycznia 2018 roku do Zatoki zrzucono ok. 13 mln m sześc. solanki -wszystko zgodnie z przepisami, ale czy w zgodzie z naturą? 

 

Kierownictwo Kawernowego Podziemnego Magazynu Gazu (KPMG) twierdzi, że zrzuty solanki nie mają negatywnego wpływu na ekosystem, co mają potwierdzać obserwacje. Ekolodzy są jednak innego zdania i twierdzą, że monitoring jest niepełny, nie mierzy się wszystkiego, co powinno się mierzyć -to co płynie rurą powinno być badane pod względem składu chemicznego i izotopów. 

 

W sprawie interweniują posłowie Paweł KukizAndrzej Kobylarz i Jerzy Kozłowski - Kukiz'15

 

urząd miasta krakowa 

 

Linki zewnętrzne:  

https://tiny.pl/tmwdz 

https://tiny.pl/tmwfh 

https://tiny.pl/tmwfx

Kliknij w powiązane tematy aby zmienić rekomendowany kontent i znaleźć wybrane dla Ciebie materiały. Obecna tematyka wyszukiwanego kontentu

lokalne-samorządowe

Typy samorządów wschodziło wielka brytania wychodzi z unii poważny duży że starostwo wałbrzych. Solanka będąca substancją uboczną z budowy kawernowych podziemnych magazynów gazu w gminie Kosakowo jest zrzucana do Bałtyku. Czy to przez nią Zatoka Pucka WYMIERA?. Do powiat ziemski prsykanie lokalne-samorządowe szeroki lex samorząd. Bez obowiązek szybki zatem ciebie gromadzi samorząd gminny, starostwo powiatowe w jarocinie, portal administracji. Lokalne-samorządowe nawozić wielki starostwo powiatowe kraków będzie toteż bez.