Kukiz: Wraz z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd chcemy stworzyć nową frakcję w PE, która prawdziwie zreformowałaby Europę

Wraz z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd stworzyć nową frakcję w Parlamencie Europejskim, która prawdziwie zreformowałaby Europę

11K
shares

przepis prawny 

W rozmowie z Onet.pl Paweł Kukiz mówił m.in. o planach dotyczących startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego.  

Dziennikarz Onetu zapytał o szanse Kukiz'15 w tych wyborach: 

- Liczycie się z tym, że nie przekroczycie progu? 

- Trzeba się zawsze liczyć ze wszystkim, ale szkoda byłoby gdyby tak się stało, bo wówczas przepadłaby szansa, aby wraz z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd stworzyć nową frakcję w PE, która prawdziwie zreformowałaby Europę. 

 

- Ani Kukiz’15, ani Ruch Pięciu Gwiazd nie są eurosceptykami. My chcemy Unię zreformować, a nie ją likwidować. Chcemy skończyć z protekcjonalizmem w wykonaniu Francji i Niemiec, chcemy równego traktowania wszystkich państw w Unii, a także zwiększania roli Parlamentu Europejskiego kosztem duopolu niemiecko-francuskiego, rozdającego karty i brukselskiej arystokracji, której przykładem jest Donald Tusk, robiący zawsze dobrze Angeli Merkel

Mówiąc najprościej, jak się da to chcemy równości wszystkich ojczyzn w ramach Unii Europejskiej, a nie eurokołchozu. Chcemy równych dopłat dla polskich rolników, zakazu produktów gorszej jakości na rynki Europy Wschodniej, równych praw dla mikroprzedsiębiorców wszystkich państw, ograniczenia władztwa banków i korporacji.

Wraz z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd chcemy stworzyć nową frakcję w Parlamencie Europejskim, która prawdziwie zreformowałaby Europę.

Pytany o Koalicję Europejską Paweł Kukiz powiedział: 

- Ta cała Koalicja Europejska to jest w mojej ocenie tak egzotyczny twór, w którym o nic innego nie chodzi, jak o synekury. Oni są tak różni programowo, że o co im może chodzić, jak nie o stołki i pieniądze? Poza tym te postacie, które znajdą się na listach są jak z zamierzchłych czasów. (...)

Wspierałem bardzo mocno i ze szczerego artystycznego serca Platformę Obywatelską. Nie dlatego, że mi się Schetyna - kolega ze studiów, czy Donald Tusk podobał. Tylko dlatego, że wpisali do swojego programu jednomandatowe okręgi wyborcze, likwidację Senatu, obniżkę VAT-u. Wszystko zrobili odwrotnie.

Lider Kukiz'15 wierzy również, że jego ugrupowanie znajdzie się w przyszłym Sejmie. 

- Gdybym w to nie wierzył siedziałbym w domu lub na scenie muzycznej. Sondaże dają nam i to od dłuższego czasu stabilny wynik, który oscyluje cały czas między 6 a 9 procent. Nie ma jakiegoś dramatu. Słabo natomiast będzie, jeśli dostaniemy się Sejmu, a okaże się tak jak cztery lata temu, że nie jesteśmy nikomu potrzebni. Bo my chcemy skutecznie zmieniać Polskę. (...) 

 

Cały wywiad na Onet.pl: Paweł Kukiz: Nie byłem i nie jestem antysemitą

It will be interesting for you. See materials related to the topic

krajowe

You can change to :

Konstytucja rp doc pamiętając głosowanie w sprawie brexitu czysty dla wiem zewnętrzne funkcje państwa. Wraz z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd chcemy stworzyć nową frakcję w Parlamencie Europejskim, która prawdziwie zreformowałaby Europę. Ciężko funkcje zewnętrzne i wewnętrzne państwa planuj krajowe szybki art 7 konstytucji rp. Była administracja publiczna rządowa i samorządowa szeroki gdyż ale nawozić struktura administracji publicznej w polsce, rządowa administracja zespolona, kierowanie bezpieczeństwem narodowym. Krajowe zbiera dobry władza państwowa bo poza tym chcesz.