DOŚĆ GORSZYCH PRODUKTÓW NA POLSKIM RYNKU

Kukiz15 podejmuje inicjatywę ograniczenia tego procesu.

16K
shares

Uwaga❗️Przedstawiliśmy dziś pierwszą odsłonę programu europejskiego Kukiz'15. Polacy nie mogą być obywatelami drugiej kategorii w UE. Tymczasem właśnie tak jesteśmy często traktowani przez międzynarodowe korporacje, choćby w zakresie gorszej jakości produktów oferowanych na naszym rynku. Rolą i obowiązkiem polskiego rządu, Sejmu i polskich europarlamentarzystów jest walczyć z tą nierównością, w interesie polskich obywateli. Dlatego złożyliśmy dziś poniższy projekt uchwały Sejmu. Jeśli się z nim zgadzacie, proszę o udostępnienie! 

Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej wzywająca Radę Ministrów do podjęcia działań mających na celu wyeliminowanie praktyki oferowania produktów podwójnej jakości przez międzynarodowe koncerny 

"W ostatnich latach w części państw Europy Środkowo - Wschodniej (Czechy, Słowacja, Węgry) przeprowadzono kontrole, które wykazały istotne różnice w jakości produktów tej samej marki i w takim samym opakowaniu w porównaniu do tych samych środków spożywczych oferowanych w krajach Europy Zachodniej. W październiku 2018 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta opublikował wyniki badań dotyczących porównania jakości żywności oferowanej konsumentom z Polski i z Europy Zachodniej. Przeprowadzone testy porównawcze potwierdziły hipotezę, że istotna grupa produktów oferowanych krajowym konsumentom znacząco różni się względem odpowiedników trafiających do sklepów w innych państwach członkowskich UE. Zjawisko podwójnej jakości takich samych środków spożywczych jest sprzeczne z europejską ideą jednolitego rynku. Europejscy konsumenci zasługują na równe traktowanie oraz ochronę interesów ekonomicznych. Wykryte zjawisko prowadzi do rażących różnic w jakości składników, wartościach odżywczych i smaku tak samo prezentowanych środków spożywczych. 

W związku z powyższym Sejm wzywa Radę Ministrów do ponownego przeprowadzenia badań w szerszym zakresie. Organy administracji publicznej powinny zweryfikować występowanie ewentualnej podwójnej jakości wszelkich grup towarów, które mogą być produktami gorszej jakości (np. produktów chemii gospodarczej, kosmetyków, materiałów budowlanych). Wyniki badań powinny zostać zaprezentowane Sejmowi nie później niż do 31 marca 2019 r. Sejm wzywa Radę Ministrów również do podjęcia działań na forum Unii Europejskiej oraz w ramach Grupy Wyszehradzkiej celem przyjęcia przez Unię Europejską rozwiązań prawnych mających na celu zakaz oferowania produktów podwójnej jakości."

Kliknij w powiązane tematy aby zmienić rekomendowany kontent i znaleźć wybrane dla Ciebie materiały. Obecna tematyka wyszukiwanego kontentu

gospodarka

Zmień na :
Filmy
Te tematy cię zainteresują. Wybierz i kliknij aby wiedzieć więcej.
Artykuły
Oto wybrane dla Ciebie materiały, powiązane kontekstowo artykuły.
Pakiet wolnościowy dla młodych Polaków.
krajowe
06 Feb 2020
Oglądane 11866 razy
ODPOWIEDZIALNOŚĆ w miejsce SOLIDARNOŚĆ pokoleniowej
krajowe
06 Feb 2020
Oglądane 13732 razy
punkt 1 DEKLARACJA NIEPODLEGŁOŚCI BEZPARTYJNEGO PREZYDENTA
krajowe
30 Jan 2020
Oglądane 17294 razy
Punkt 2 DEKLARACJI NIEPODLEGŁOŚCI BEZPARTYJNEGO PREZYDENTA
krajowe
30 Jan 2020
Oglądane 11900 razy
Punkt 3 DEKLARACJI NIEPODLEGŁOŚCI BEZPARTYJNEGO PREZYDENTA. NAJWAŻNIEJSZE ZASADY DZIAŁANIA PREZYDENTA
krajowe
30 Jan 2020
Oglądane 15273 razy
Prezydent nie musi być strażnikiem żyrandola.
krajowe
30 Jan 2020
Oglądane 16408 razy
i nic rządowi
gospodarka
27 Jan 2020
Oglądane 12900 razy
Oceniaj niebezpieczeństwo racjonalnie.
zdrowie
27 Jan 2020
Oglądane 18343 razy
Likwidacja funkcji płatnika.
krajowe
27 Jan 2020
Oglądane 17743 razy
Zdjęcia
Oto wybrane dla Ciebie materiały, powiązane kontekstowo artykuły.
Przy takiej władzy Polsce trudno będzie być przedsiębiorczą.
18 Feb 2020
Oglądane 13714 razy
🤝DOŁĄCZ BY WSPÓŁTWORZYĆ PARTIĘ PRZEDSIĘBIORCÓW
partia-polska-przedsiebiorcza
17 Feb 2020
Oglądane 12954 razy
Kandydat na prezydenta Polski.
krajowe
30 Jan 2020
Oglądane 11405 razy