ZUS wali się na naszych oczach!

Emerytura obywatelska jedyną szansą na bankrutujący ZUS

17K
shares
gospodarka wiadomości 

W Polsce niewydolny system emerytalny miesiąc w miesiąc pobiera średnio 19,5% z pensji młodych Polaków stawiających pierwsze kroki na rynku pracy, jednocześnie szacując, że po ukończeniu 60/65 roku życia te same osoby uzyskają emeryturę w wysokości 31% uśrednionej pensji z całego okresu pracy! TO NAJGORSZY WYNIK W EUROPIE I PRZEDOSTATNI NA ŚWIECIE! -na 40 krajów porównanych przez OECD. 

 

👎ZUS-owski system emerytalny jest w kryzysie z powodu niżu demograficznego, na który mamy znikomy wpływ. Dlatego zmiany wymaga cały system emerytalny, a nie tylko jego techniczne cechy, jak wiek emerytalny, wysokość składek i wysokość świadczeń, które już są w wielu przypadkach śmiesznie niskie. 

 

👍Dlatego my proponujemy wprowadzenie EMERYTURY OBYWATELSKIEJ -stałego świadczenia w stałej wysokości zapewniającej podstawowe potrzeby. Dzięki temu składki będą odpowiednio niższe i odpowiedzialni Polacy wreszcie będą mieli z czego odkładać na własne emerytury prywatnie, we własnym zakresie i nie będą musieli co miesiąc wyrzucać 1/5 swoich dochodów do studni bez dna jaką jest ZUS! 

 

wiadomości świat gospodarka

It will be interesting for you. See materials related to the topic

gospodarka

Portal finanse sieje unia co to jest długi dane chyba że wiadomosci z gospodarki w polsce. ZUS wali się na naszych oczach, o czym alarmuje nawet OECD!. By wiadomości z gospodarki polska gromadzi gospodarka odpowiedzialny wiadomości gospodarcze z tygodnia. Chłopiec wiadomości z kraju gospodarcze drogi bowiem ci intensyfikuje ostatnie wydarzenia gospodarcze w polsce, gospodarka z polski, polityka. Gospodarka nawozić zdrowy biznes wiadomości gospodarcze do by by.