Program HAWAJSKA+ lub SAMODOBRO+

Średnia Hawajska dla każdego.

14K
shares

OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII HAWAJSKIEJ 

W sprawie wspominanego rozwożenia darmowej pizzy Hawajskiej przez urzędników Warszawskiego ratusza należą się słowa wyjaśnienia. Brzmi to może zabawnie ale projekt ten jest na poważnie JESZCZE JAK. Ma on ścisły związek z procesem odchudzania warszawskiego magistratu który należy do grupy jednych z największych pracodawców w kraju.  

 

Wiadomo że nie jest łatwo i TANIO zwolnić tysiące niepotrzebnych urzędników. Chroni ich kodeks pracy. Do tego dochodzą koszty odpraw. Dlatego trzeba zrobić wszystko aby zwolnili się sami lub za porozumieniem stron albo dyscyplinarnie. 

 

Jeśli wpiszemy darmową pizza Hawajską jako cel działalności samorządowej UM Warszawy będzie można przesunąć ich między działami i przydzielić do tego zadania urzędników i to tych z najwyższych szczebli - czyli największych leni. Urzędnicy znają miasto i swoją okolicę więc mogą rozwozić pizzę. Będziemy ich kierować w regiony ich zamieszkania lub na osiedla do których dostęp jest ograniczony przez korki. Jak dowiozą zimną pizzcę to mieszkańcy im "podziekują". Jeździć będą w strojach roboczych z napisem - jestem urzędnikiem miasta Warszawa który przez ostatnie 10 lat nie zrobił nic by walczyć z korkami ulicznymi a teraz dowożę pizzę. Być może dodamy do tego inne elementy informacyjne i jakieś wesołe emblematy. Jakiekolwiek uchybienie, narażenia na szwank wizerunku miasta będzie się kończyło dyscyplinarką. 

 

Mam nadzieje że dzięki przekierowaniu tych świetnych dyrektorów wydziałów i te kierowniczki, których występy przed komisją reprywatyzacyjną przyprawiają o ból głowy, uda się skłonić ich do rozwiązania umów o pracę za porozumienie stron tak aby oszczędzić obywatelom Warszawy niepotrzebnych kosztów odpraw i albo dostarczyć smaczną pizzę oraz odrobinę satysfakcji ze świadomości że te urzędnicze trutnie zostały zmobilizowane do zrobienia czegoś pożytecznego. 

 

Cytat: Kiedyś przeprowadzono badania, jaka jest motywacja kandydatów na urzędników, by pracować właśnie w administracji publicznej. Jedną z głównych odpowiedzi było, że nie ma tam kryteriów oceny pracy. Jeżeli nie ma konkretnych zadań, nie ma też oceny i wszystko jest uznaniowe. Ten system nie jest ani transparentny ani motywacyjny. Gdyby panowały logiczne zasady to premier powiedziałby, że nagrody wynikają z tego i tego… a nie tylko, że się należy. 

 

Gdyby ograniczyć wydatki na utrzymanie darmozjadów w urzędach zajmujących się nikomu nie przydatnymi czynnościami to - imprezy sylwestrowe mogłyby być w Warszawie co weekend - młodzi Warszawiacy przed 30 rokiem życia otrzymaliby 1000 zł świadczenia z programu "Samo dobro+" - imprez kulturalnych byłoby więcej niż w Londynie, Berlinie i Paryżu razem wziętych - komunikacja miejska byłaby nieodpłatna - na rynek pracy wróciłoby 20 tys. ludzi których doświadczenie pozwalałbym im rozwozić darmową pizzę hawajską. 

 

Stać cię by myśleć perspektywicznie. 

 

Kliknij w powiązane tematy aby zmienić rekomendowany kontent i znaleźć wybrane dla Ciebie materiały. Obecna tematyka wyszukiwanego kontentu

wydarzenie